آشنایی با On-page در Seo و اهمیت منحصربفرد آن

آشنایی با On-page در Seo و اهمیت منحصربفرد آن 

برای افزایش و بهینه سازی سئوی وب سایت، اطلاع از به روز ترین و جدیدترین عوامل رتبه بندی On-page در Seo امری بسیار مهم و قابل توجه محسوب می شود. On-page Seo یا همان سئو داخلی، در طول سالها دستخوش تغییرات بسیاری شده است، بنابراین مهم است که همیشه با جدیدترین تغییرات و تحولات آن، همراه بوده و آگاهی کامل داشته باشید.آشنایی با On-page در Seo و اهمیت منحصربفرد آنآشنایی با On-page در Seo و اهمیت منحصربفرد آن


تفاوت On-page در Seo و Off-page در Seo

On-page Seo به محتوا و کد منبع HTML صفحه وب سایت گفته می شود که می تواند بهینه شود. اما

Seo  Off-page به خارج از صفحات یک وب سایت و به پیوندها و سایر علائم خارجی اشاره دارد.


تفاوت On-page در Seo و Off-page در Seo

تفاوت On-page در Seo و Off-page در Seo


سئوی داخلی سایت یا On-Page Seo  چیست؟

On-page در Seo یا سئوی داخلی (که به SEO در سایت یا  on-site Seo نیز معروف است) به انجام تمام روش های بهینه سازی صفحات داخلی یک وب سایت، به منظور بهبود رتبه بندی موتور جستجو در وب سایت و کسب ترافیک ارگانیک در نتایج موتورهای جستجو گفته می شود.  

موفقیت در جستجوی ارگانیک امروز نیازمند بهینه سازی عواملی است که برای موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است، این عوامل عبارت است از:

  • عوامل فنی،
  • On-page Seo و
  • Off-page Seo.

در طول سال های اخیر، تمرکز بر روی تکنیک های سئوی خارجی، مانند ایجاد لینک و سایر عناصر فنی، به طور چشمگیری افزایش یافته است. اما واقعیت این است که اگر به اصول اساسی سئو داخلی وب سایت خود توجه نکنید، سئوی خارجی، کارایی خوب و قابل انتظار خود را نخواهد داشت.

متخصصان سئوی هوشمند به خوبی می دانند که بهینه سازی صفحات وب سایت، باید در اولویت قرار گرفته و به طور مداوم انجام شود. از آنجا که لنداسکیپ جستجو همیشه در حال پیشرفت است، بنابراین، مهم است که از به روز بودن On-page در Seo  در وب سایت خود اطمینان حاصل کنید.


سئوی داخلی سایت یا On-Page Seo  چیست؟


کدامیک از بخش های سایت را می توان برای on page کردن استفاده نمود؟

علاوه بر انتشار محتوای مرتبط و با کیفیت، On-page در Seo شامل بهینه سازی عناوین، برچسب های HTML (عنوان، متا و هدر) و تصاویر شما می باشد.  

چرا سئوی داخلی وب سایت مهم است؟

از نظر بسیاری از وب مسترها و متخصصان حرفه ای وب سایت، سئوی داخلی یا On-page در Seo موضوع بسیار مهمی است، چون:

  • On-page در Seo به موتورهای جستجو کمک می کند مفهوم وب سایت شما و محتوای آن را بفهمند و در نتیجه، بهتر بتوانند تشخیص دهند که هدف کاربران در هنگام تایپ یک جستجو چیست و در واقع کاربران، به دنبال چه چیزی هستند.
  • هرچه موتورهای جستجو پیچیده تر می شوند، تمرکز بیشتری بر ارتباط و معناشناسی در صفحات نتایج موتور جستجو  (SERP) به وجود خواهد آمد.

چرا سئوی داخلی وب سایت مهم است؟

چرا سئوی داخلی وب سایت مهم است؟


7 فاکتور ضروری On-page در Seo که باید بدانید!

در ادامه، "زرد تک" 7 مورد از مهم ترین دلایل اهمیت و ضرورت On-page در Seo را که برای موفقیت وب سایت خود باید روی آنها  تمرکز کنید، بیان کرده است. این راهنما شما را در تشخیص مهمترین عناصر

 On-page در Seo راهنمایی می کند. توجه دقیق به این 7 مورد، به بهبود محتوا و اقتدار وب سایت شما کمک می کند و موجب افزایش رتبه، بازدید و تبدیل وب سایت شما خواهد شد.

1. E-A-T

E-A-T ، مخفف Expertise ، Authentityness and Trustworthiness  و به طور کلی چارچوبی از

 On-page در Seo است که گوگل برای ارزیابی سازندگان محتوا، صفحات وب و وب سایت ها از آن استفاده می کند.

Google همیشه برای محتوای با کیفیت، ارزش بسیار بالایی قائل بوده است. این شرکت می خواهد اطمینان حاصل کند که سایت های تولید کننده محتوای با کیفیت، دارای رتبه بندی بهتری بوده و سایت هایی که محتوای کم کیفیت و کم اهمیتی ایجاد می کنند، کمتر دیده شوند.

بین آنچه که Google به عنوان محتوای با کیفیت در نظر می گیرد و آنچه در نتایج جستجو نشان داده می شود، رابطه روشنی به نام همبستگی یا علیت وجود دارد.

E-A-T به نوعی در نتایج جستجوی ارگانیک Google نقش دارد. این بدان معنی است که E-A-T باید در استراتژی On-page در Seo شما مورد توجه قرار گیرد.


7 فاکتور ضروری On-page در Seo که باید بدانید!

7 فاکتور ضروری On-page در Seo که باید بدانید!


2. تگ عنوان

تگ عنوان، یک تگ HTML بوده که در بخش Head هر صفحه وب وجود دارد و نشانه یا زمینه اولیه را در مورد موضوع اصلی صفحه مربوطه ارائه می دهد.

این صفحه به طور برجسته در صفحات نتایج موتور جستجو (معمولاً به عنوان پیوند قابل کلیک استفاده می شود) و همچنین در پنجره مرورگر به نمایش در می آید.

تگ عنوان به خودی خود، تأثیر کمی در رتبه بندی صفحات وب سایت دارد و به همین دلیل گاهی اهمیت آن، نادیده گرفته می شود.

همانطور که گفته شد، تگ های عنوان اشتباه، تکراری و ضعیف می توانند بر نتایج SEO شما تأثیر منفی بگذارند. بنابراین باید در انتخاب  تگ عنوان، بسیار دقت کنید.

3. توضیحات متا

از همان اوایل پیدایش On-page در Seo، توضیحات متا یک نکته مهم در بهینه سازی وب سایت بوده است.

توضیحات متا و تگ های متا که توضیحی درباره آنچه در مورد صفحه است ارائه می دهند، اغلب در SERP در زیر عنوان صفحه، نمایش داده می شوند.

هرچند که گوگل معتقد است که توضیحات متا کمکی به رتبه بندی وب سایت و بهبود On-page در Seo نمی کنند، اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ویژگی های غیرمستقیم یک وب سایت، به توصیف بهتر آن وب سایت، کمک می کنند.

بهینه سازی توضیحات متا می تواند به بهبود موارد زیر کمک کند:

  • افزایش نرخ کلیک (CTR) و بهبود On-page در Seo
  • درک کیفیت نتیجه
  • درک آنچه وب سایت شما ارائه می دهد


On-page Seo

On-page Seo


4. عناوین

آیا می خواهید محتوای وب سایت شما در جستجو عملکرد خوبی داشته باشد؟ پس همین حالا شروع به نوشتن عناوین جذاب کنید.

ایجاد عنوان برای یک پست وبلاگ شاید خیلی کار مهمی به نظر نرسد، اما یک عنوان عالی می تواند به معنای  جلب توجه مخاطب و ترغیب او برای کلیک بر روی عنوان موردنظر و در نتیجه، بهینه سازی On-page در Seo شود.

عناوین اصلی شما باید موجب جلب توجه مخاطب شده تا در SERP برجسته شود و کاربران را ترغیب به کلیک و ادامه مطالعه مطالب نماید.

5. تگ های Header

تگ های Header عناصر HTML (H1-H6) هستند که برای شناسایی عنوان ها و زیرعنوان های موجود در محتوای شما از انواع دیگر متن (به عنوان مثال متن پاراگراف) استفاده می شوند.

تگ های Header برای رتبه بندی سایت شما مانند گذشته بسیار مهم نیستند، اما این برچسب ها هنوز هم برای کاربران و On-page در Seo وب سایت شما عملکرد مهمی دارند.

تگ های Header می توانند به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارند.


سئوی داخلی

سئوی داخلی


6. نوشتن سئو

نوشتن سئو به معنای نوشتن محتوا با در نظر گرفتن موتورهای جستجو و کاربران است.

استراتژی مهمی در پس نوشتن محتوای جامد سئو وجود دارد و این استراتژی چیزی فراتر از تحقیق در مورد کلمات کلیدی است و جای خالی آن را پر می کند.

به یاد داشته باشید که شما برای چه افرادی محتوا می نویسید، بنابراین این محتوا باید با کیفیت، قابل توجه و مرتبط باشد.


7.  خرابکاری کلمه کلیدی 

اگر تصور می کنید "هرچه تعداد صفحات شما بیشتر باشد و یک کلمه کلیدی را هدف قرار دهید، رتبه بهتری برای آن کلمه کلیدی خواهید داشت" بدانید که کاملا در اشتباه هستید! هدف قرار دادن یک اصطلاح خاص در چندین صفحه می تواند باعث " خرابکاری کلمات کلیدی" شود و در نتیجه، این اشتباه، می تواند عواقب بالقوه فاجعه آمیزی برای On-page در Seo وب سایت شما در پی داشته باشد.

هنگامی که چندین صفحه را برای یک کلمه کلیدی رتبه بندی می کنید، در واقع شما در حال رقابت با خودتان هستید!