آشنایی با off-page در seo

آشنایی با Off-page در Seo و اهمیت فوق العاده آن در سئوی وب سایت


 بهینه سازی موفقیت آمیز سئو از دو طریق قابل انجام است. این دو عامل در اجرا و بهینه سازی Seo نقش مهم و حیاتی بر عهده دارند. فاکتورهای On-page در Seo و Off-page در Seo چرخ هایی هستند که به حرکت وسیله نقلیه SEO کمک بسیاری خواهند کرد. بهینه سازی فاکتورهای رتبه بندی Off-page در Seo شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، اعتبار و اقتدار سایت است. این امر توسط مکان های معتبر دیگر در اینترنت (صفحات، سایت های مختلف، افراد و غیره) که به وب سایت شما پیوند می دهند یا تبلیغ می کنند، انجام می شود و از این طریق، به طور موثری کیفیت مطالب وب سایت خود را "تضمین" خواهید نمود. در ادامه، "زرد تک" به بررسی سئو خارجی و اهمیت آن خواهد پرداخت.


آشنایی با Off-page در Seo و اهمیت فوق العاده آن در سئوی وب سایت

آشنایی با Off-page در Seo و اهمیت فوق العاده آن در سئوی وب سایتسئوی خارجی سایت یا Off-page در Seo  چیست؟


Off-page در Seo (که به سئوی خارجی یا  off-site Seo نیز معروف است.) به اقداماتی گفته می شود که خارج از وب سایت، برای تأثیرگذاری بر روی رتبه بندی وب سایت در صفحات نتایج موتور جستجو  (SERP) انجام می شود.

بهینه سازی موتور جستجو  (SEO) به طور کلی، از چندین ویژگی مهم تشکیل شده است. یکی از مهمترین آنها عوامل Off-page در Seo  است. Off-page در Seo شامل فاکتورهای اساسی SEO برای دستیابی به رتبه بندی عالی در موتورهای جستجو، مانند بک لینک ها می باشد. سئو خارجی، بخش بزرگی از هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، محسوب می شود.


چرا سئو خارجی مهم است؟


همان طور که می دانید، الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی گوگل، دائما در حال تغییر هستند. اما با وجود این همه تغییرات مداوم و پیوسته، یک اتفاق نظر کلی در جامعه SEO وجود دارد و آن هم این است که ارتباط، قابلیت اطمینان و اقتداری که Off-page در Seo به یک وب سایت ارائه می دهد، در توانایی رتبه بندی یک آن وب سایت، نقشی بسیار مهم و قابل توجه خواهد داشت.

داده های حاصل از بررسی عوامل رتبه بندی موتور جستجو نشان می دهند که Off-page در Seo سهمی 50 درصدی نسبت به سایر عوامل بهینه ساز در رتبه بندی وب سایت، دارد.

کدامیک از بخش های سایت را می توان برای off page کردن استفاده نمود؟


از مهم ترین بخش های سایت که می توان برای off page کردن استفاده نمود، عبارت است از:

بک لینک:

  • تجزیه و تحلیل لینک
  • جایگزینی لینک

رسانه های اجتماعی

نقل قول ها، بازخورد تجارت و اظهار نظر

اسناد به اشتراک گذاشته شده (تصویر، ویدیو و...)


کدامیک از بخش های سایت را می توان برای off page کردن استفاده نمود؟

کدامیک از بخش های سایت را می توان برای off page کردن استفاده نمود؟

 


Off-page در Seo چه مزایایی دارد؟


مزایای Off-page در Seo عبارت است از:

  • افزایش رتبه بندی وب سایت: تکنیک های بهینه سازی " Off-page در Seo " ، یک استراتژی موفق برای افزایش رتبه وب سایت شما در SERP به شمار می رود. سئوی خارجی به شما کمک می کند تا رتبه چشمگیری برای وب سایت خود کسب نمایید.
  • افزایش بازدید وب سایت: بهترین قسمت در مورد Off-page در Seo این است که وقتی شروع به کسب رتبه بندی بالاتر در SERP می کنید، بیشتر در معرض دید قرار می گیرید. و این یعنی کلیک های بیشتر، بازدید بیشتر، پیوندهای بیشتر و شهرت بیشتر در شبکه های اجتماعی. این موضوع، زنجیره ای از وقایع و اتفاقات مثبت برای یک وب سایت است که یکی پس از دیگری رخ خواهد داد.

  • pagerank بهتر:  Pagerank مفهومی است که توسط لری پیج معرفی شده است و در مورد اهمیت یک وب سایت از نظر گوگل صحبت می کند. این مفهوم در مورد رتبه بندی صفحات 1 تا 10 وب سایت است. هرچه Off-page در Seo  وب سایت شما بهینه تر باشد، رتبه Pagerank نیز بالاتر رفته و در نتیجه، وب سایت شما از نظر گوگل، از موقعیت بهتری برخوردار خواهد شد.

سئوی خارجی سایت یا Off-page در Seo  چیست؟

سئوی خارجی سایت یا Off-page در Seo  چیست؟انواع لینک ها در Off-page Seo


ایجاد بک لینک، قلب Off-page در Seo محسوب می شود. موتورهای جستجو از بک لینک، به عنوان نشانه هایی از کیفیت محتوای مرتبط با آن لینک، استفاده می کنند. بنابراین، سایتی با تعداد زیادی بک لینک، از سایتی با تعداد بک لینک کمتر، از ارزش بالاتری برخوردار است.

سه نوع لینک اصلی وجود دارد که با نحوه بدست آوردن آنها تعریف می شود:

لینک های طبیعی، لینک های ساخته شده به صورت دستی و لینک های خودساخته.

  • لینک های طبیعی بدون هیچ گونه اقدامی از طرف مالک وب سایت، به صورت ویرایشی ارائه می شوند. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس مواد غذایی، لینکی را به پستی اضافه می کند که به سمت مزارع تولید مورد علاقه آنها باشد. این مثال، یک نمونه از لینک طبیعی است.
  • لینک های ساخته شده دستی با فعالیت های عمدی ایجاد لینک به دست می آیند. این موارد شامل مواردی مانند وادار کردن مشتریان به لینک شدن به وب سایت شما یا درخواست از افراد و وب سایت های تاثیرگذار در وب، برای به اشتراک گذاشتن مطالب شما می باشد.

 لینک های خود ساخته با استفاده از روش هایی مانند افزودن لینک در یک فهرست آنلاین، تالار گفتمان، امضای نظر وبلاگ و... ایجاد می شوند.