شبکه های اجتماعی؛ فرصتی که نباید از آن غافل شد!

شبکه های اجتماعی؛ فرصتی که نباید از آن غافل شد!

 

اگر به دنبال بسترهای پرمخاطب برای معرفی توانایی ها، خدمات و محصولات خود هستید، شبکه های اجتماعی  بهترین انتخاب ها هستند. اندکی توجه کافی است که به این نتیجه و تصمیم برسید که  شبکه های اجتماعی فرصتی کم نظیر را برای بازاریابی و توسعه کسب و کار شما فراهم می نمایند. بهتر است هر چه سریع­تر برای استفاده از این فرصت کم نظیر برنامه ریزی نمایید. گروه تخصصی زردتک در کنار شماست تا فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی آغاز نمایید و آن را توسعه دهید.


فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی


شبکه اجتماعی مناسب حوزه فعالیت خود را بیابید


شبکه های اجتماعی متعددی وجود دارد که همگی کاربران پر شماری از قشر های مختلف جامعه دارند. تلگرام، فیسبوک، واتس آپ، اینستاگرام از جمله شبکه های شناخته شده هستند. برای استفاده از این بستر برای معرفی خدمات و محصولات کسب و کارتان یا برندسازی شخصی لازم است تا در ابتدا شبکه مناسب فعالیت خود را بیابید. اهداف خود را از فعالیت در شبکه های اجتماعی تعیین کنید و به شناسایی مخاطبان هدف بپردازید. حال وقت آن رسیده است که رفتار مخاطبان هدف را بررسی کنید. گروه های مختلفی از مخاطبان در شبکه های مختلف فعال هستند. البته شما میتوانید در چند شبکه فعالیت نموده و بازاریابی خود را بیشتر توسعه دهید. برای مثال اینستاگرام از جمله شبکه های اجتماعی است که توسط بیشتر افراد برای برند سازی شخصی و توسط بسیاری از کسب و کار ها برای بازاریابی انتخاب می شود. در دسترس بودن این شبکه و پرشمار بودن مخاطبان در این شبکه از جمله دلایل انتخاب است. به نظر می رسد تاثیرگذاری فعالیت در این شبکه در افزایش فروش و پیشبرد برنامه های بازاریابی به قدری است که اینستاگرام مارکتینگ به عنوان یک حوزه مستقل در حال شکل گیری است. بررسی ها نشان می دهد نزدیک به 60% مخاطبان این شبکه زیر 35 سال سن دارند و بیش از 55% از فعالان این شبکه را زنان تشکیل می دهند. هر چند این بستر برای تمامی کسب و کارها مناسب است اما اگر مخاطبان شما این گروه ها هستند، هرگز نباید از فعالیت در این شبکه صرف نظر نمایید. گروه تخصصی زردتک همراه شماست تا شبکه اجتماعی مناسب خود را بیابید و فعالیت خود را به صورت حرفه ای و تخصصی در این بستر آغاز نمایید.


شبکه یا شبکه های اجتماعی مناسب حوزه کاری خود را شناسایی نمایید

شبکه یا شبکه های اجتماعی مناسب حوزه کاری خود را شناسایی نمایید


در سال 2019، اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار یک میلیارد کاربر داشته است. هر لحظه ای که می گذرد تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در حال افزایش هستند. جالب است بدانید بررسی ها نشان می دهد حدود 35 تا 40% ایرانیان در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام فعال هستند. بنابراین به جرات می توان گفت هیچ بستر تبلیغاتی و بازاریابی همپای اینستاگرام وجود ندارد که بتواند توجه 40% از ایرانیان را به خود جلب نماید. گروه تخصصی زردتک در کنار شماست تا فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام آغاز نمایید و آن را توسعه دهید.

 

 

رفتار کاربران را در شبکه های اجتماعی مختلف تحلیل کنید!


برای موفقیت در بازاریابی و برندسازی اهمیت دارد رفتار مخاطبان را به دقت بررسی و تحلیل نمایید. این اطلاعات می تواند در برنامه ریزی بهتر برای بازاریابی و افزایش فروش به شما کمک کند. بخش مهمی از فعالیت شما در شبکه های اجتماعی مربوط به تحلیل رفتار کاربران است. برای مثال شما می توانید با بررسی عملکرد و فروش کسب و کار های موفق در شبکه های اجتماعی مختلف، محصولات و خدمات پرطرفدار در هر شبکه را شناسایی نمایید. برای مثال بررسی ها نشان می دهد برای فروش لباس، کیف و کفش، لوازم آرایشی و خدمات عرصه مد و فشن، اینستاگرام یک بستر بسیار مناسب است و به نظر می رسد مخاطبان این شبکه، به کسب و کار های فعال در این زمینه راحت تر اعتماد می نمایند. اینستاگرام می تواند بستر بسیار مناسبی برای تعامل با کاربران و نظر سنجی از آنان باشد. متخصصان زرد تک همراه شما هستند تا تحلیل دقیقی از رفتار کاربران در هر یک از شبکه ها داشته باشید و با کاربران شبکه خود تعامل بهتری برقرار نمایید.


اهمیت تحلیل رفتار کاربران در شبکه های اجتماعی

اهمیت تحلیل رفتار کاربران در شبکه های اجتماعی


فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز به مدیریت دارد!


نکته مهم دیگری که در خصوص فعالیت در شبکه های اجتماعی وجود دارد، اهمیت فعالیت هوشمندانه و مدیریت شده در این شبکه هاست. اغلب صاحبان کسب و کار ها و ارائه دهندگان خدمات تخصصی به اهمیت و تاثیر این شبکه ها در پیشبرد برنامه های بازاریابی خود پی برده اند و به فعالیت در شبکه ها مشغول هستند. بنابراین رقابت روز به روز پیچیده تر می شود و اهمیت دارد برنامه ریزی دقیق تری برای فعالیت و بازاریابی در این شبکه ها داشته باشید. نحوه تولید محتوا، افزایش تعداد کاربران، جلوگیری از ریزش مخاطبان در شبکه ها، پایش و نظارت بر فعالیت رقبا، یافتن ایده های جدید و خلاقانه برای فعالیت موثرتر از جمله مواردی است که باید مد نظر داشته باشید. فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند زمینه رونق کسب و کار شما را به صورت معجزه آسایی فراهم آورد اما برای حصول این نتیجه لازم است مدیریت شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید. شما می توانید از مشاوره های تخصصی گروه زردتک برای مدیریت تخصصی و حرفه ای شبکه های اجتماعی خود بهره بگیرید.